5 Kısa Film 5 Yönetmen

İzmir Sinema Topluluğu’nun düzenlediği Kısa Film Gecesi birinci yılını kutluyor. İzmir Karaca Sineması’nın ev sahipliği yapacağı ve ayda bir kez yapılan Kısa Film Gecesi etkinliği 24 Ocak gecesi saat 20.30'da düzenlenecek.

Sinemaseverler birbirinden farklı türdeki filmleri izleme şansına sahip olacağı 1 yıldır devam eden etkinliği yazar ve yönetmen Gökmen Küçüktaşdemir sunacak. Kısa Film Yönetmenleri Derneği'nin desteklediği gecede 5 kısa film gösterilecek. 5 filmin yönetmeni de söyleşi bölümünde sanatseverlerle buluşacak.

Gecenin konuğu Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO) Direktörü ve Bornova Kısa Film Günleri (BKFG) Sorumlusu Nesli Özalp olacak. Aynı zamanda bir yönetmen olan Nesli Özalp ile BBFO'nun çalışmalarından ve kısa film yapım desteği programından bahsedecek. Ayrıca Özalp, geçtiğimiz günlerde tamamlanan bu yılki BKFG hakkında bilgi verecek.

Gecenin bir diğer konuğu da Yaşar Üniversitesi Film Yapım ve Eleştiri Topluluğu olacak.

Gösterilecek 5 film ve yönetmenleri şöyle: ÜMİTLİ KARANLIK YOLCULUK / Kubilay Aksun MY LOVELY BOY / Emre Balcık İKİ YUMURTA / Erdem Türsen TEŞEKKÜRLER SÜPERMEN/ Ozan Sertdemir KIZIM SÜPER KAHRAMAN OLACAK / Selçuk Uyan