Bu Atölyeler Çok Özel

Bornovalılara yabancı dilde pratik yapma imkanı

 Bornova Belediyesi, düzenlediği özel atölyelerle Bornovalılara hem İngilizce ve Almanca  pratik yapabilme hem de yoga- meditasyon ile rahatlama imkanı sunuyor. 

Atölyeler kapsamında hazırlanan programlarda Avrupa Birliği Avrupa Dayanışma Programında gönüllü olarak Türkiye'ye gelen 18-30 yaş arası Avrupalı gençler, belediye bünyesindeki sosyal kültürel faaliyetlere katılarak sahip oldukları bilgi deneyim ve becerilerini katılımcılarla paylaşıyor. Her ay gerçekleşen atölye çalışmaları ile de yabancı dillerini geliştirmek isteyenlerle buluşarak onlara pratik yapma imkanı sunuyor. 

 İngilizce ve Almanca Konuşma Kulübü

 İngilizce ve Almanca Konuşma Kulübü’n de yapılan çalışmalarda yabancı dili günlük hayatında pratik olarak uygulama fırsatı yakalayamayan kişilere yönelik olarak konuşma pratiği atölyeleri düzenleniyor.

 Yoga ve Meditasyon Atölyesi   

 İş stresi ve hareketsiz yaşamdan muzdarip olanlar için, hem bedeni hem zihni rahatlatmak amacıyla düzenlenen yoga ve meditasyon atölyeleri Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi içinde yer alan spor salonunda gerçekleşiyor.  

STK’lar ile işbirliği

 STK Yerleşkesi ile sivil toplum kuruluşları ve belediye arasında güçlü bir iletişim ağı kurduklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, STK’larla yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti.