E Rağmen

Bazı insanların yazgısında keşif vardır. O keşfeder. En baştan bir sistem koymaz ortaya çünkü hepimiz bir sistem içinde doğduk. O sistemin bir parçası olarak hizmet edeceğiz ona. Bu sisteme yeni şeyler eklemeyin olan sistemdeki güzellikleri keşfedin. 

     Sizden önce yaşayan evliliklerin bir fedakarlık olduğunu görün mesela. 

Almaktan çok vermeyi isteyin. 

Bilgi temelli bilincimizin sürekli değişen içeriği bizi bozmasın. 

    Zaman değişir nas(insan) değişmez derler. Hangi devirde olursanız olun. İnsan anlaşılmak ister, sevilmek, ait olmak bu sistem hiç bir zaman değişmez. 

     Zaman değişti desekte ilkeler değişmez. Eşler arasında anlayış değişmez, hoşgörü değişmez, insanlık e rağmenlere karşı çalışır durur.

 

   Bütün işlerime rağmen, eşime ilgi gösteriyorum diyebiliyor musunuz?

Yemeğe rağmen, çocuklara rağmen, temizliğe rağmen…

 

Eşiniz ekonomik durumda çok harcama yapmak istemiyorum ve sizi istediğiniz kadar dışarı çıkarmamasına rağmen onu sevip kollayabiliyor musunuz?

 

İş yerinden çok yorgun gelmenize rağmen eşinize yemek için teşekkür ediyor musunuz?

 

Eşinizle aranızda bir durumda bağırmasına rağmen susabiliyor musunuz?

 

Tartışırken bir başkasına davrandığımız gibi ona özen gösteriyor musunuz?

 

Bütün insanların size akıl vermesine rağmen, bu adamla ben olsam evli kalmazdım demelerine rağmen, iç yüzünü sizin bildiğiniz evliliğinize sahip çıkabiliyor musunuz?

 

Aslında çalışıp çabalayıp yorulmanıza rağmen eşinizi hoş tutabiliyor musunuz?

 

İnsanların en tuhaf özelliği dışarı çıkarken çok iyi giyinip süslenip çıkması, ya da dışardaki insanlara çok dikkatli davranıp , üzgünse üzgün olduğunu göstermeden, kızgınsa kızgın olduğunu göstermeden onlara güzel bir insanlık sunarken…. Eve geldiklerinde en değerli aile bireylerine bağırmaktan, kızmaktan yerli yersiz davranmaktan hiç geri kalmamalarıdır. 

Maalesef bu bizim çaresizce aileden öğrendiğimiz cam tavan sendromu gibidir. 

 

Eşimizin, sevdiğimizin, partnerimizin, sevgiyle ama sorunlarla da olsa bazı durumlarına rağmen onunla bir hayatı paylaşmak istiyor musunuz? 

Bu sorunun cevabı, doyumlu bir evlilik ve güvenli bir bağlanmayla eşler arasında verilebilecek güzel bir ahdetti vefa anlaşması olarak görülebilir.

 

Eğer evliliğinizin yürümesini istiyorsanız kusura değil her zaman güzelliğe bakmayı bilmelisiniz. İster bir eşte olsun ister bir çocukta, bir komşuda,bir patronda ya da bir arkadaş ta ne kadar leke ararsanız o kadar leke bulursunuz.

Steven w Vannoy

Kusur, bakan gözdedir.